Assessment a development centra

Chcete ověřit kompetence vašich kandidátů či zaměstnanců v praxi? Využijte assessment či development centrum a sledujte, jak se chovají v pracovních situacích!

Prověřujte výkon a soft skills uchazečů i zaměstnanců hezky naživo a v praxi.

Assessment centrum (AC) vám pomůže vybrat nejvhodnějšího kandidáta a development centrum (DC) zase zjistit, kam zacílit rozvojové aktivity a plány.

Vyhnete se zbytečným nákladům za přijetí nevhodných uchazečů nebo organizaci školení, které nic nepřinese.

V SHL vám program AC/DC nachystáme na míru. Anebo vás rovnou naučíme, jak si ho připravit a zrealizovat samostatně.

Jak to vlastně funguje?

AC/DC je komplexní metoda složená z několika různých individuálních či skupinových aktivit. Ty vybíráme tak, aby co nejlépe napodobily situace běžného pracovního života. Účastníci řeší úkoly, hrají role, vymýšlí postupy, analyzují informace, pracují samostatně i v kolektivu. AC/DC je většinou na celý den, ale připravit umíme i půldenní nebo několikadenní programy. A jde to i online.

Na AC/DC se účastníci nepřipravují předem a v modelových situacích se tak projeví jejich přirozené chování. Výkon a reakce po celou dobu posuzují vyškolení hodnotitelé podle standardizovaných kritérií (tzv. kompetencí). Ti dokáží odhalit a zhodnotit skutečné dovednosti i to, jak účastníci zapadnou do týmu, zvládají stres nebo řeší náročné situace.

Jak vypadá výsledek?

Po skončení AC/DC od nás HR oddělení nebo management dostane přehlednou závěrečnou zprávu. V té se dočtete, jak si účastníci vedli v pozorovaných kompetencích. Všechny nasbírané informace jsou zcela důvěrné a ukážeme je jen tomu, koho si určíte.

I účastníci se o sobě něco dozví. Vždy totiž doporučujeme, aby součástí programu byla detailní zpětná vazba a každý dostal svou individuální zprávu. Na tu pak můžeme navázat doporučeními, plánem rozvoje nebo koučováním.

S čím vám pomůžeme?

Příprava a realizace AC/DC na míru

AC/DC je pro vás velká neznámá? Nemáte vlastní kapacity ani času nazbyt? Svěřte to do rukou odborníkům. Program vám připravíme kompletně na míru.

Nejdřív společně stanovíme klíčové kompetence a podle nich vybereme aktivity. Sestavíme harmonogram a případně proškolíme vaše interní hodnotitele. Celé AC/DC pak zrealizujeme, vyhodnotíme a vám předáme výsledné zprávy a zpětné vazby.

Tréninky a školení AC/DC

Chcete se pustit do realizace AC/DC anebo se v tom zlepšovat? Hledáte efektivní metody a techniky, co přinesou výsledky? Přijďte na naše školení. Zkušení psychologové vám ukáží, jak na to.

Trénink hodnotitelů (jednodenní)

Kvalita a úspěšnost AC/DC závisí na kvalitě pozorování a hodnocení. Pokud si nejste jistí, že hodnotíte správně nebo se vám nedaří vybírat vhodné kandidáty, máme pro vás řešení – praktický a komplexní trénink hodnotitelů.

Kurz vás naučí:
  • přemýšlet nad klíčovými kompetencemi a pracovat s nimi při rozhodování,
  • hodnotit chování účastníků pomocí strukturované metodiky,
  • dělat spolehlivá a podložená rozhodnutí, která si v případě potřeby obhájíte,
  • předávat efektivní zpětnou vazbu, která účastníky opravdu posune dál.

Vše si vyzkoušíte na praktických příkladech a odnesete si spoustu užitečných tipů.

Kurz je jednodenní a hodí se pro personalisty a liniové manažery, kteří se účastní AC/DC jako interní hodnotitelé.

Tvorba AC/DC a trénink hodnotitelů (dvoudenní)

Organizace vlastního AC/DC je komplexní proces. Pokud se chcete naučit navrhovat a realizovat efektivní programy, školit svoje hodnotitele a vyhodnocovat výsledky, naši psychologové jsou vám k dispozici. Naučíte se vše co v jednodenním tréninku hodnotitelů a ještě spoustu věcí navíc.

Kurz vám pomůže:
  • získat přehled o výhodách a limitech AC/DC,
  • určovat klíčové kompetence podle potřeb firmy,
  • vybírat vhodné aktivity a sestavovat efektivní harmonogram,
  • seznamovat interní hodnotitele s metodami hodnocení,
  • poskytovat managementu a účastníkům užitečnou zpětnou vazbu.

Na kurzu se s vámi podělíme o cenné poznatky z praxe a dáme Vám tipy, jak nejlépe na to.

Kurz je dvoudenní a hodí se pro personalisty a specialisty, kteří organizují, moderují a vyhodnocují interní AC/DC.

Aktivity pro AC/DC

Chybí vám kapacita nebo zkušenosti s vytvářením aktivit pro AC/DC? Anebo chcete zkusit něco nového a hledáte inspiraci? Vyberte si z našeho katalogu.

Máme připravené desítky individuálních a skupinových aktivit – od analytických cvičení přes hraní rolí až po in-tray (in-basket) cvičení.

Naše aktivity jsou velmi komplexní, aby poskytovaly všem stejné podmínky a jsou sestavené tak, abyste měli jistotu, že v nich potřebné kompetence můžete opravdu pozorovat. Každá aktivita obsahuje zadání pro účastníky i hodnotitele a detailní hodnotící archy s popisem chování.

Vhodné aktivity vám podle kompetencí a úrovně seniority vašich kandidátů nebo zaměstnanců pomůžeme vybrat.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu, analýzou jeho používání a zkvalitněním marketingu. Přečtěte si Ochranu osobních údajů pro více informací.