Behaviorální interview

Chcete vést pohovory efektivně a získávat kvalitní a detailní informace? Zapojte do svého náborového procesu behaviorální otázky!

Pokládejte ty správné otázky a poznejte pracovní návyky uchazečů i zaměstnanců.

Technika behaviorálního (kompetenčního) interview (BEI) vám pomůže zjistit, jak bude kandidát  pravděpodobně zvládat klíčové kompetence pracovní pozice a jestli se pro ni vůbec hodí.

Využijete ji nejen při náborech, ale taky při posuzování výkonu a hodnocení svých zaměstnanců i při jejich rozvoji.

Naši zkušení konzultanti mají vedení behaviorálních interview v malíku. Dokáží klást ty správné otázky, které pomohou zhodnotit dovednosti a kompetence uchazečů. Anebo vás to všechno naučí.

Jak to vlastně funguje?

Metoda BEI spočívá v pokládání otázek zaměřených na kandidátovu pracovní minulost. Ta je totiž nejlepším ukazatelem jeho chování v budoucnu. Otázky jsou otevřené a vždy je vytváříme tak, aby co nejlépe odrážely kompetence potřebné na dané pozici.

V behaviorálním interview uchazeč popisuje své chování v konkrétní pracovní situaci – co bylo cílem, co pro jeho dosažení udělal a jaký byl výsledek. Kandidáti sdílí detailní informace o tom, co a s jakým výsledkem dělali. Snáze tak dokážeme odhalit, pokud si vymýšlí či mají tendenci odříkávat nacvičené odpovědi.

A vy získáte opravdu relevantní informace a můžete snáze odhadnout, jak si povedou v budoucnu.

Jak vypadá výsledek?

Všechny odpovědi zapisujeme a vyhodnocujeme. U každé klíčové kompetence získáme konečné hodnocení a přehled silných a rozvojových stránek. Vše probíhá podle jasně stanovených kritérií a metodologie. Získaná data tak můžeme vzájemně porovnávat a vybrat toho nejvhodnějšího uchazeče.

Vaše pohovory budou objektivní, standardizované a férové.

S čím vám pomůžeme?

Příprava a realizace BEI

Chcete vést pohovory efektivně, ale chybí vám čas na přípravu anebo vytrénovaný specialista? Nechte to na nás. Behaviorální interview vám nachystáme a zrealizujeme.

Společně dáme dohromady klíčové kompetence a sestavíme strukturu pohovoru. Ten pak projdeme s vašimi uchazeči nebo zaměstnanci. Vše vyhodnotíme a nachystáme výsledné zprávy s doporučeními. A taky vám poradíme, jak získané informace využít k dalšímu rozvoji nováčků i spolupráce celých týmů.

Certifikační trénink BEI (jednodenní)

Hledáte způsob, jak efektivně strukturovat pohovory? Chcete se naučit vytvářet a vyhodnocovat behaviorální otázky? Přihlaste se na náš certifikační trénink. Naši lektoři vás vším provedou.

Na tréninku se naučíte:
  • určovat klíčové kompetence pro pracovní pozice
  • a tvořit podle nich behaviorální otázky,
  • vést kompetenční interview pomocí metody STAR,
  • pozorovat, zapisovat a vyhodnocovat,
  • vyhýbat nejčastějším chybám.

Celý proces BEI si vyzkoušíte v praxi a od našich lektorů dostanete řadu tipů i detailní zpětnou vazbu. Trénink je jednodenní a hodí se pro personalisty a liniové manažery, kteří vedou pohovory, sestavují týmy nebo hodnotí zaměstnance.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu, analýzou jeho používání a zkvalitněním marketingu. Přečtěte si Ochranu osobních údajů pro více informací.