Motivační dotazník (MQ)

Chcete zjistit, co motivuje vaše lidi či zda budou kandidáti pasovat do vaší firemní kultury? Zapojte do rozhodování motivační dotazník.

Zmapujte, co v práci doopravdy motivuje vaše zaměstnance, a zvyšte jejich výkon i spokojenost na maximum.

Motivační dotazník MQ (Motivational Questionnaire) vám pomůže zjistit, jaké faktory mají vliv na motivaci a výkon jednotlivců v práci.

Dozvíte se, co vašim lidem dodává energii a jaké situace zvyšují nebo snižují pracovní nasazení. Se správně určenými motivátory můžete efektivně pracovat s jejich potenciálem a snáze dosahovat požadovaných výsledků.

Motivační dotazník je užitečným doplňkem k dotazníkům osobnosti a využijete ho při výběru vhodných uchazečů i sestavování týmu. A pomoci může také manažerům, kteří chtějí lépe poznat svůj tým a přistupovat k zaměstnancům individuálně, dle jejich potřeb a preferencí.

Zpřesníte výběr a zvýšíte úspěšnost pohovorů

Získáte informace pro plánování cíleného rozvoje

Najdete vhodné talenty pro restrukturalizaci

Identifikujete osobnosti s vůdčím potenciálem

Jak to vlastně funguje?

V MQ hodnotíme 18 dimenzí motivace jednotlivců rozdělených do 4 hlavních oblastí:

1

Energie a dynamika: hlavní zdroje energie a hnací síly jednotlivce v práci (např. soutěživost, moc).

2

Synergie: aspekty organizační kultury, které jsou pro jedince důležité (např. uznání, osobní principy).

3

Vnitřní motivátory: vlastnosti úkolů, které mohou jedince uspokojovat (např. zájem, flexibilita).

4

Vnější motivátory: vnější motivační faktory přítomné v pracovním prostředí (např. hmotná odměna).

Hodnocený na hodnoticí škále u sady výroků označuje, do jaké míry ho dané situace (de)motivují při práci. Vyplnění dotazníku probíhá on-line a zabere přibližně 25 minut.

Jak vypadá výsledek?

Výsledná zpráva může mít různé podoby. Základem je komplexní profil individuálních motivačních faktorů, které ovlivňují výkon zaměstnance nebo uchazeče.

Pro liniové manažery a HR je vhodná motivační výsledná zpráva o zaměstnanci. Ta jim poskytne srozumitelné informace o tom, čím mají své lidi motivovat, a také sadu tipů pro to, jak s takto motivovanými lidmi pracovat a na co se zaměřit.

Výsledná zpráva je vhodná i pro samotného hodnoceného zaměstnance. Umožní mu totiž lépe pochopit, co ho pohání, a pomůže mu v osobním rozvoji.

Výhody MQ

Univerzální využití

Od výběru až po retenci. Díky motivačnímu dotazníku pochopíte, co lidi motivuje a najdete jim ideální pozici, tým i rozvojový program.

Dostupné v 20+ jazycích

Každý člen týmu mluví jinou řečí? Nevadí. Motivační dotazník i závěrečné výsledné zprávy máme k dispozici ve víc než 20 jazycích.

Oblíbená metoda

Jsou největší motivací opravdu peníze? Nebo snad uznání od šéfa? Našich 1 200 klientů už to ví. Přidejte se k nim a zjistěte, co pohání kupředu vaše lidi.

Přehledné výsledné zprávy

Výsledná zpráva pro liniového manažera, HR specialistu nebo hodnoceného? Je to jen na vás. Výstupy jsou srozumitelné a pro každého.

On-line vyplňování

Motivační dotazník vyplníte jednoduše a rychle. On-line, z počítače, mobilu, kanceláře i obýváku. Za 25 minut máte hotovo.

Vědecky podložená kvalita

Psychometrické kvality našich dotazníků kontinuálně ověřujeme a testujeme ve vědeckých studiích. Už několik desetiletí.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu, analýzou jeho používání a zkvalitněním marketingu. Přečtěte si Ochranu osobních údajů pro více informací.