Pracovně osobnostní dotazník (OPQ)

Chcete lépe poznat silné i rozvojové stránky svých uchazečů a zaměstnanců? Zapojte do procesu výběru a rozvoje Pracovně osobnostní dotazník OPQ!

Poznejte potenciál svých lidí a zjistěte víc o jejich preferovaném chování při práci.

Dotazník OPQ (Occupational Personality Questionnaire) vám pomůže zjistit, jaký vliv může mít osobnost vašich kandidátů a zaměstnanců na jejich chování na pracovišti.

Lépe tak posoudíte, jaké jsou jejich přednosti a v čem by se měli rozvíjet. Získáte tak další střípek do skládačky pro rozhodování o výběru nejvhodnějších externích či interních uchazečů pro vaše otevřené pozice, pro složení efektivních týmů, i pro identifikaci budoucích leaderů a zacílení dalšího rozvoje.

OPQ je jedním z nejpoužívanějších mezinárodně uznávaných dotazníků zaměřených na pracovní chování. A není divu – už víc než 40 let pomáhá firmám po celém světě předpovídat chování zaměstnanců na pracovišti. Spolehlivě a s vysokou přesností.

Zpřesníte výběr a zvýšíte úspěšnost pohovorů

Získáte informace pro plánování cíleného rozvoje

Najdete vhodné talenty pro restrukturalizaci

Identifikujete osobnosti s vůdčím potenciálem

Jak to vlastně funguje?

V OPQ hodnotíme 32 dimenzí lidské osobnosti, které ovlivňují chování při práci. Testování probíhá on-line a je vyhodnocováno počítačem.

Otázky mají formu nuceného výběru z konkrétních možností. Dotazovaný si vybírá z různých výroků ten, který ho nejvíc vystihuje.

Dotazník má díky adaptivním mechanismům vysokou míru spolehlivosti. Dokáže rozpoznat a omezit riziko sebestylizace uchazeče do profilu, který považuje za žádoucí. Odpovědi se totiž vyhodnocují už v průběhu vyplňování a nabízené výroky se přizpůsobují volbám respondenta.

Administrace je efektivnější a rychlejší. A výsledky hodnocení lze díky adaptivitě a nucené volbě jen těžko ovlivnit, takže o uchazeči získáte přesnější obrázek.

Jak vypadá výsledek?

Závěrečnou zprávu vám vybereme na míru podle toho, pro jaký účel OPQ využíváte.

Kromě oblíbené Zprávy univerzálních kompetencí tak můžete dostat třeba zprávu připravenou do rukou pro manažera, obchodníka nebo pracovníka zákaznického servisu, stejně jako datovou zprávu pro certifikované uživatele.

A přidat umíme i rozvojová doporučení, která vám pomohou při tvorbě rozvojových plánů.

Výstupy s informacemi o osobnostním nastavení jsou vždy přehledné a srozumitelné. Bez problémů se v nich zorientují nejen recruiteři či HR specialisté, ale i testovaní zaměstnanci nebo třeba manažeři.

Ukázky výsledných zpráv vám rádi pošleme. Stačí říct.

Výhody OPQ

Prevence sebestylizace

Počítačově adaptivní testování vybírá otázky podle odpovědí na ty předešlé. Dokáže odhalit tendenci k sebestylizaci a omezit ji.

Dostupné v 30+ jazycích

Máte mezinárodní tým? Nabíráte po celém světě? U nás si vyberete z více než 30 jazyků přesně ten, který potřebujete.

Závěrečná zpráva na míru

Individuální nebo týmová? Pro obchodníka, manažera nebo recruitera? Žádný problém. Zprávy vám připravíme na míru. I s rozvojovými tipy.

Kombinace metod

Chcete zvýšit úspěšnost výběru či rozvoje? Využijte informace z OPQ jako základ pro behaviorální interview anebo je zkombinujte s AC/DC či 360° zpětnou vazbou.

On-line vyplňování

Šetřete čas a testujte uchazeče na dálku. Dotazník lze vyplnit on-line z počítače, tabletu i mobilu.

Vědecky podložená kvalita

Na validitě a reliabilitě záleží. Proto psychometrické vlastnosti našich metod už desetiletí testujeme. Napříč 20 zeměmi a 40 odvětvími.

Kliknutím na “Přijmout vše” souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. To nám pomáhá s vylepšováním webu, analýzou jeho používání a zkvalitněním marketingu. Přečtěte si Ochranu osobních údajů pro více informací.